Ако се чудите как се организира успешна дарителска кампания, попаднали сте на правилното място!
Фондация BCause ви кани да кандидатствате за участие в „Акселератор 2 – пролет 2022 г.“ по проект „Информиране, ангажиране, успех“ със срок 1 март 2022 г.
Какво е Акселераторът?
Обучение
Двудневно практическо обучение, основано на 26 години опит в дарителски кампании. С помощ от Фондация BCause и външни експерти ще преминете през всички елементи на планиране на успешна кампания, за да погледнете с нови очи към своя план и своите потенциални дарители. След обучението кампаниите на организациите ще бъдат включени в Платформата.bg и DMSbg.com
Менторска подкрепа
Доброволци и екип на Фондацията ще ви помогнат със съвети, изработване на качествено комуникационно съдържание (съобщения, графични визии, опростени видеоклипове), контакти и постоянно присъствие на приятел в подготовката и осъществяването на нелеката борба за сърцата на дарителите.
Директна помощ
Заплащане на реклама във Фейсбук за публикуваните дарителски кампании, обща комуникация и свързване с медии, активно съдействие пред дарители
Група за самопомощ
Най-добре помага някой в същото положение – ще осигурим пространство за споделяне, вдъхновение от успеха и насърчение след неприятни моменти в кампанията.
Форум - на който публично да се похвалите и да предадете нататък.
Какви са резултатите от първия Акселератор
12-те избрани организации проведоха интензивни набирателни кампании като част от Световната инициатива #ЩедрияВторник в дните преди и след 30.11.2021 г., до Коледа. Избраните организации и ние от BCause положихме значителни усилия за повишаване на обществената информираност за инициативата и за възможностите за даряване. Общо достигнатият брой граждани с всички информационни дейности, преки срещи и въвличане на дарители, доброволци, известни личности възлиза на 191 829 човека. 12-те организации проведоха общо 18 кампании (1 организация имаше 6), с които успяха да наберат 84 060 лв. през Platformata.bg и DMSbg.com, а като се добавят финансовите и материални дарения от други източници, общата сума възлиза на 162 438 лв.
За кого е подходяща програмата?
- Организации с нестопанска цел, регистрирани по ЗЮЛНЦ
- Организации от цялата страна с различни полета на дейност
- Организации, които нямат достатъчно ресурси, но имат мотивация за надграждане на опита си с дарителски кампании
- Хора, които имат някакъв опит в набирането на средства, но искат да учат още
- Фондонабирачи в съвсем начален етап, такива, които се страхуват или притесняват от търсенето на пари за благотворителност
Как се кандидатства?
Включване в Акселератора става с конкурс. За да участвате в конкурса, попълнете формуляра.
Чрез този конкурс ще изберем 10 организации, които са активни и отдадени на набирането на средства за своята работа.
Критериите за избор ще са: реалистична финансова цел, ясна кауза, идея за възможни дарители, наличен екип за провеждане на кампания.
Ако все още се колебаете дали Акселераторът е за вашата организация:
Оценете самостоятелно вашата готовност за кампания за набиране на средства, като попълните следния Въпросник.
А ако вече сте го попълвали през есента на 2021 година, попълнете го отново и оценете напредъка си!
Календар
Начало на кандидатстване: 1 февруари 2022
Консултации за желаещите да кандидатстват организации: 1 февруари – 1 март 2022
Информационна среща онлайн за кандидатите: 10 февруари
Краен срок за кандидатстване: 1 март 2022
Обявяване на одобрените: 7 март 2022
Обучение онлайн: 10-11 март 2022
Индивидуални консултации: 14 март – 10 април 2022
Провеждане на кампаниите: 11 април – 6 май 2022
„Акселератор 2 – пролет 2022 г.“ е част от поредица дейности в рамките на проект „Информиране, ангажиране, успех!“
Повече информация може да намерите на страницата на проекта.
Можете да следите развитието на програмата в страницата ни във фейсбук.
Проектът „Информиране, ангажиране, успех!“ се изпълнява с финансова подкрепа на Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по линия на Финансовия механизъм на ЕИП. Основната цел на проект „Информиране, ангажиране, успех!“ е подобряване на капацитета и устойчивостта на гражданския сектор, в това число на гражданските организации.
Тази публикация е създадена с финансовата подкрепа на Фонд Активни граждани България по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство. Цялата отговорност за съдържанието на публикацията се носи от фондация BCause и при никакви обстоятелства не може да се приема, че този документ отразява официалното становище на Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство и Оператора на Фонд Активни граждани България.“
www.activecitizensfund.bg